iPhone 7 esmamuljed ja lahtivõtmine

20.09.2016

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

iPhone 7 lahtivõtmine

Saime iPhone 7 telefoni endale kohe, kui see müüki jõudis. Otsustasime telefoni lahti võtta ja vaadata, milliseid muudatusi võrreldes varasema mudeliga iPhone 6S on toimunud. Selgitame telefoni muudatusi piltide ja all toodud video kaudu.

iPhone 7 karp järgib tuttavat ja turvalist Apple’i joont: lihtne ja selge disain. Karbi sees asuvad laadija, lightning-kaabel, lightning-kõrvaklapid ja adapter, mille abil 3,5 mm liitmikuga kõrvaklapid saab ühendada iPhone 7 lightning-liitmikku.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Esmamulje mudelist iPhone 7 Jet Black 128Gb oli positiivne: seade tundus käes varasemast mõnusam. Viimistlus on väga stiilne ja kaamera eenduv osa ei sega kasutamist. Vastupidi, kuigi kaamera eenduv osa on suurem kui telefonidel iPhone 6S ja 6S Plus, tundub see loomulik. iPhone 7 Plusi telefonil, mille võtame vaatluse alla kohe, kui selle endale hangime, ei ole kaamera väline disain sama ümar. Telefoni pind on Jet Blacki mudelil pisut nakkuv, mis parandab oluliselt välist kasutamist. Jet Blacki mudel on väga tundlik kriimustuste suhtes.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Hooldusjuht Sami asus seejärel innukalt telefoni avama. Ekraani eemaldamine käib nagu iPhone 6S-i ja 6S Plusi mudelitel puhul samamoodi. Niiskuskaitset on parandatud, millest annab tunnistust telefoni parem tihendamine. Apple’i andmetel tuli 3,5 mm kõrvaklappide liitmik telefonist välja jätta, et saada parandatud kaamerale lisaruumi.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Telefoni iPhone 7 ekraan eemaldub avama asudes küljele. Ka mõned kruvid on erinevad: lahtivõtmisel on vaja mõnes kohas Y-kujulist kruvikeerajat. Kruvid on ka muus osas iPhone 6S-i ja iPhone 6S plusi mudelitega võrreldes massiivsemad.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Ekraani liitmikud asuvad telefoni alaosas akuliitmiku kõrval. Sellest tulenevalt peab ekraani avama küljele. Nii ei saa liitmikud kahjustada.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Liitmike ja ekraani eemaldamiseks kasutasime tavapärasel moel plastist spaatlit. Ekraani ümbrust oleks hea enne eemaldamist soojendada. See muudab niiskustõkkena toimiva liimi elastsemaks ja eemaldamine on lihtsam.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Telefonidel iPhone 7 ja iPhone 7 Plus on stereokõlarid. Üks kõlar asub telefoni alaosas nagu mudelite iPhone 6S ja iPhone 6S Plus puhul tuttavas kohas lightning-liitmiku kõrval. Teine kõlar on integreeritud kõrvakuulari juurde ekraani ülaossa. Katsete põhjal kostub heli selgelt varasemast kõvemini.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Osadeks võetud telefon on hästi viimistletud! Alumiiniumi töötlemisjälgi on Jet Blacki mudeli korpuses selgelt näha.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Pildi keskel olev Tap-tic engine on tuttav juba iPhone 6S-i ja 6S Plusi mudelitest. Tegevust on varasemate mudelitega võrreldes laiendatud. Mudelitel iPhone 7 ja iPhone 7 Plus ei liigu kodunupp enam üles-alla suunas, vaid on paigal. Nupp on tehtud Tap-tici süsteemi abil, mis reageerib, kui kasutaja kodunuppu vajutab. Tap-tici täpsust on mitmetes iPhone 7 ja iPhone 7 Plusi mudeleid puudutavates artiklites kritiseeritud. Tap-tici peaks toonima kogu ekraani alaosa. Meie vastavad testid on hetkel veel pooleli ja naaseme selle teema juurde hiljem.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Nagu pildil näha, on niiskuskaitse viidud komponentide tasandile. Lightning-liitmikku ümbritseb silikoonist tehtud kaitse, mis tõkestab niiskuskahjustusi. Hiljem mõõdame põhjalikult telefoni niiskustaluvust.

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Kaamera komponent on varasemast pisut suurem. See pole ka mingi ime, sest kaamera valgustugevus on paranenud varasemast kuni f. 1,8-ni ja saanud abiks optilise pildistabiliseerimise. Need omadused peaks parandama kaamera eristusvõimet halva valgustusega oludes ja andma varasemast teravamaid pilte. Ka pildi värvitoonidele on pööratud varasemast rohkem tähelepanu. Teeme hiljem ka iPhone 7 ja iPhone 7 Plusi mudelite kaamera omaduste täpsema katse.

Kokkuvõte

iPhone 7 purettuna osiin. iPhone 7 full teardown.

Osadeks võetud telefon iPhone 7 Jet Black näitab Apple’i võimet viia tootearendust edasi ka toote siseosade suhtes. Telefon on jällegi väga korralikult viimistletud ja arvatavasti ununeb 3,5 mm kõrvaklappide liitmiku puudumine õige pea, kui kasutajad harjuvad lightning-liitmiku või Bluetoothiga töötavate kõrvaklappidega. Kas keegi näiteks tunneb viimastel aastatel arvutites puudust CD-mängijast?

Tõsisem küsimus on see, kas tasub uut telefoni osta, kui juba näiteks iPhone 6 või iPhone 6S taskus on? Ilmselt mitte. Parandused on küll selged ja suurendavad märkimisväärselt kasutajasõbralikkust. Fakt on siiski see, et iPhone 6 ja iPhone 6S-i seeria telefonid töötavad väga hästi ning iOS 10 süsteemiuuendus lisab kasulikke funktsioone ka veel vanematele iPhone 5 ja iPhone 5S-i mudelitele.

Paljud väiksemad uuendused, näiteks kaamerate kvaliteedi paranemine, on vägagi teretulnud. Ootame põnevusega, millal saame lahti võtta telefoni iPhone 7 Plus ja katsetada topeltkaamera funktsionaalsust.

Võtame mõlemad telefonid peatselt meie hooldatavate mudelite hulka.

Vt kõiki meie hooldatavaid mudeleid hinnakirjast.

http://www.fonum.ee/hinnakiri/

Meie Kristiine Keskuse hoolduskeskuse kontaktandmed leiate kontaktide lehelt.

http://www.fonum.ee/kontakt/

Vaadake, mis juhtus telefoniga iPhone 7 pärast töötlust Hydraulic Press Channelis!

Lõpetuseks viisime telefoni kohe pärast lahtivõtmist Hydraulic Press Channeli „õrna“ hoole alla. Vaadake lõpptulemust alt ja jälgige, mis juhtub mitmetonnise surve alla sattunud telefoniga.