Nupu-, laaduri- ja kõrvaklapivead

08.02.2016

Nupud või kõrvaklapid ei tööta või telefon ei lae.

Koduklahvi vajutatakse tihti, mistõttu see on mobiilsete seadmete üks kõige kergemini katkiminevatest elementidest. Juhul kui nupp tundub vajutamisel lõtvunud või ei reageeri käsklusele, siis on jõudnud kätte aeg see välja vahetada. Enne seda võite aga katsetada paari koduse vahendiga remontimist.

Juhul kui koduklahv teeb küll klõpsu, kuid reageerib imelikult, siis võite proovida seda kalibreerida.

Kalibreerimine toimub iPhone’is järgmiselt:

  • Avage mõni rakendus, näiteks kalender
  • Hoidke toitenuppu nii kaua all, kuni ilmub väljalülitamise liugur.
  • Hoidke koduklahvi nii kaua all, kuni telefonile ilmub uuesti avakuva.

Ka tolm on nuppude vaenlane. Võite võtta puhastuslapi (näiteks mikrokiust või seemisnahast) ja teha selle kergelt niiskeks. Suruge seejärel koduklahv niiske lapi abil täiesti alla. Tõmmake lapiga paar korda mööda nupu augu servi. Juhul kui koduklahv ikka veel ei tööta, võite kasutada iPhone’i abivahendit Assistive Touch, mis kuvab koduklahvi ekraanile.

Toite-, helitugevus- ja vaigistamisnuppu võib puhastada samuti kergelt niisutatud lapiga.

Abivahendi Assistive Touch kasutuselevõtuks liikuge menüüs järgmiselt: Settings – General – Accessibility ja valige Assistive Touch. Valige seadistus liuguri abil. Ekraanile ilmub hall ruut, millele vajutades ilmub menüü, kust saate muu hulgas valida ka koduklahvi.

Kõrvaklapi- ja laadurivead

Telefonide kõrvaklapi- ja laaduripesad koguvad palju tolmu. Probleemide üks peapõhjusi ongi avade põhja kinnipaakunud tolm. See takistab liitmiku põhjani jõudmist ja tekitab probleeme. Anname paar näitlikustatud nippi, kuidas niisugust probleemi lahendada.

Kõrvaklapi- ja laadurivead võivad olla tingitud ka katkistest juhtmetest. Katsetage pesade toimivust tunnustatud laadurite ja kõrvaklappidega.

nogo

Metalltööriistad ei sobi laaduri- või kõrvaklapipesade puhastamiseks! Metall võib tekitada lühise ja rikkuda laaduri- või kõrvaklapipesade kontaktklambreid.

Käytä latausportin tai kuulokeliitännän puhdistukseen vain muovisia tai puisia puhdistusvälineitä.

Pesade puhastamiseks sobib hästi hambaork. Enne hambaorgi kasutamist soovitame siiski kasutada suruõhku. Puhuge õhku u 5 cm kauguselt pessa. Võite vastu valgust kontrollida, kas pesas on veel tolmu. Lightning-pesa puhastamisel jälgige, et hoiate hambaorki pessa lükates vastu selle ülemist serva.

Vanemat dokipesa puhastage pigem suruõhu abil.

Olge pesade puhastamisel hästi ettevaatlik. Juhul kui te ei ole oma oskustes kindel, siis tooge telefon meie kätte. Kui puhastate pesasid ise, siis tehke seda ettevaatlikult. Meie ei garanteeri, et sellest on abi.

Teeme levinumad vead vähem kui tunni ajaga korda. Meie siin Fonumis usume lihtsusesse, kvaliteeti ja kiirusesse.