Samsung Galaxy S8 – Fonum’i arvustus

11.05.2017

Samsung on olnud teatava surve all Galaxy S8 disainimisel. Peale Galaxy Note 7 plahvatavaid akusid on Samsung üritanud taas tagasi võita turgude ja tarbijate usaldust. Meie arveme, et see on neil õnnestunud!

Viimase peal viimistlus, kiire kasutajaliides ja servast servani ekraan. Need detailid on osaks S8 edukäigule. Samsung Galaxy S8 on üks parimaid Android nutitelefone läbi aegade.

Me saime Galaxy S8 arvustuse jaoks ühelt meie kliendilt, kes oli piisavalt õnnetu, et maha kukutada oma uhiuus telefon. Seekord me paraku ei saanud pakkuda kiiret ekraanivahetust alla tunni, kuid võtame S8 ja S8+ varuosad oma tootevalikusse esimesel võimalusel.

Disain

Samsung Galaxy S8 huolto ja korjaus. Fonum.fi

Samsung Galaxy S8 välimus on esmaklassiline. Palju tähelepanu saanud uus 5.8 tolline Super Amoled ekraan ulatub seadme ühest servast teiseni, moodustades telefoni mis praktiliselt koosnebki ekraanist. Ekraani servad on ka väikese kumerusega, mille tõttu on seda käes väga meeldiv hoida. Samsung ise nimetab ekraani Infinity Display (lõpmatu ekraan) ja me peame nõustuma – kuigi ekraan ise ei kaardu üle servade, siis kindlasti jätab ta sellise mulje.

Samsung Galaxy S8 huolto ja korjaus. Fonum.fi

Ekraan on märgatavalt parem kui S7 Edge mudelil. Me usume, et S8 on esimene Samsungi nutitelefon mille puhul kumer ekraan parandab kasutusmugavust. Esialgu võib see ekraan põhjustada probleeme äppidega, mis ei ole veel selle telefoni jaoks optimeeritud, kuid Google on juba avaldanud arendajatele märkmed, et tehtaks vastavad muudatused.

Kuigi telefon ise ei ole just kõige väiksem, siis selle käes hoidmine tundub lihtsalt õige. Tagakaane materjal on valitud sarnaselt Samsungi eelnevatele mudelitele ning telefoni käes hoidmine jätab igati turvalise mulje. Samsung ei ole läinud kaasa topeltkaamerate trendiga. Kaamera on endiselt tagakaane keskel ning kaamera kõrval asetseb välk. Lisandunud on sõrmejälje lugeja, mis on paigutatud samuti tagakaanele otse kaamera kõrvale. Uus asukoht võib olla veidi tülikas kuna kaamera läätsele hakkab kindlasti rohkem sõrmejälgi tekkima.

Lisaks sõrmejälje lugejale saab seadet avada ka silmaiirise skänneriga või näotuvastuse tarkvaraga. Meie soovitus on olla näotuvastusega ettevaatlik, kuna seda on võimalik petta avades telefon omaniku näo pildiga.

Telefoni veekindluse näitaja on IP68, mis tähendab, et S8 suudab üle elada 30 minutit 1,5 meetri sügavuses vees ilma kahjustusteta.

Samsung Galaxy S8 huolto ja korjaus. Fonum.fi

Erinevalt Apple iPhone 7’st on Samsung telefonile alles jätnud 3,5mm kõrvaklapipesa – juhhei! See peaks olema hea uudis kõigile, kes ”endiselt” kasutavad juhtmega kõrvaklappe. Siiski, see võib jääda üheks viimastest sellistest Samsungi seadmetest, kuna tundub, et tarbijad on omaks võtnud Apple’i otsuse ning läinud üle juhtmevabadele klappide kasutamisele.

Samsung Galaxy S8 aku laadimine toimub uue standardi USB-C pesa kaudu. See tähendab kiiremat laadimisaega, kuid mis peamine, juhet pesaga saab ühendada ükskõik mis asendis.

Tarkvara

Selle lühikese aja põhjal mis me S8 katsetamiseks saime, võime öelda et tarkvara toimib väga sujuvalt ja kiirelt. Me kirjutame tarkvara kohta kindlasti pikemalt, kuid seda natuke hiljem. Selle testi jooksul ei olnud meil kahjuks võimalust testida lähemalt Bixby’t, mis Samsungi vaste Apple Siri’le. Hetkel saab sellega hääljuhtida ainult Samsungi enda äppe. Kuid tundub, et Bixby arendusse on pandud palju resursse ja usku ning jääme lootma, et lõpptulemus on seda väärt.

Kokkuvõtteks

Kas sa peaksid endale soetama Samsung Galaxy S8? Meie arveme, et peaksid. Võime kindlalt väita, et vahe uue ja vana seadme vahel on vägagi märgatav. Muidugi arvamused võivad erineda sõltuvalt vaatenurgast ja et anda paremat hinnangut, soovime antud seadet pikemalt testida. Siiski, hetkel arvame, et S8 kasutusmugavus on parim, mida Samsung kunagi pakkunud on.

Samsung Galaxy S8 huolto ja korjaus. Fonum.fi

Rohkem informatsiooni Samsung Galaxy S8 kohta leiad Samsungi kodulehelt.