Telefon on märjaks saanud

02.02.2016

WC-pott ja järvepõhi on nii mõnelegi telefonile tuttavad kohad. Mäng ei ole siiski päris läbi.

Juhul kui teie telefon kukub vette või saab muud moodi märjaks, siis tegutsege järgmiselt:

  • Eemaldage võimaluse korral aku.
  • Ärge lülitage telefoni sisse.
  • Ärge laadige telefoni.
  • Asetage telefon kinnisesse kotti, mille sees on riis. Seejärel tõstke see paariks päevaks sooja kohta. Riis imeb telefonist niiskuse välja. Riisi asemel võite kasutada niiskustõrjekotte, mis antakse muu hulgas kaasa uute kingadega.

Kui telefoni liitmikud saavad märjaks, siis hakkavad need roostetama. Märja telefoni sisselülitamine põhjustab lühise, mis muudab selle kasutuskõlbmatuks. Aku eemaldamine on kõige olulisem toiming, mida tuleb teha otsekohe pärast telefoni märjaks saamist. Telefoni ei tohi laaduri külge ühendada.

Esmaabi:

Võite proovida telefoni kuivatada koduste vahenditega nagu riis või silikageelikotid.

Helpot ohjeet kastuneen puhelimen ensihoitoon.

Juhul kui telefon saab märjaks, siis eemaldage viivitamata aku. Ärge lülitage telefoni sisse ega ühendage seda laadijaga.

Helpot ohjeet kastuneen puhelimen ensihoitoon.

Kuivatage telefoni kergelt rätikuga, mis imab niiskust.

Helpot ohjeet kastuneen puhelimen ensihoitoon.

Valage soonkinnisega kotti riisi. Telefon peab olema üleni riisi sees, et tulemus oleks võimalikult hea. Asetage kott sooja kohta, näiteks radiaatori lähedusse. Laske telefonil paar päeva kotis seista.

Esmaabi aitab suuremat kahju ära hoida. Märg telefon tuleks siiski esimesel võimalusel viia hooldusesse, kus tehakse kindlaks kahjud ja osad, mis vajavad väljavahetamist. Märjaks saanud telefoni on väga raske remontida, kuid teeme omalt poolt kõik, et aidata teie seade tagasi elavate kirja. Pidage siiski meeles, et vesi ja elektroonika ei sobi kokku. Me ei saa tagada, et teie seade tänu meie ponnistustele jälle tööle hakkab.

Teeme märgadele telefonidele alkoholipesu, mille abiga eemaldame oksüdeerunud liitmikest rooste. Pesule me garantiid ei paku.

Seadme hooldus:

Tulge meie juurde ja vaatame, kas saame teie märja telefoni tööle!