Tugevdatud klaas

16.08.2016

Mis on tugevdatud klaas?

Tugevdatud klaas on klaas. See kaitseb telefoni või iPadi kriimustuste ja mõlkide eest ning pakub ekraanile lisakaitset, kui seade peaks maha kukkuma.

Panssarilasi suojaa puhelinta naarmuilta ja kolhuilta. Saatavana iPhone 4, 4S, 5, 5C, 5S, SE, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus. Samsung Galaxy S4, S5, S6, S6 Edge, S7, S7 Edge, A3, A5 ja J5

Kuidas tugevdatud klaasi valmistatakse?

Fonumis müügilolevad tugevdatud klaasid on valmistatud kvaliteetsest Jaapani klaasist. Tegemist ei ole plasti, vaid ehtsa klaasiga. Tugevdatud klaasi nimetatakse ka kaitseklaasiks. Selline klaas on üheksa korda tugevam kui tavaklaas, nii et sellele on määratud klass 9H.

Klaasitooriku valmistamine toimub täiesti tavapärasel viisil. Klaas saabub tehasesse plaatidena, millest lõigatakse laseriga igale telefoni või iPadi mudelile sobiv klaas. Seejärel karastatakse ehk tugevdatakse klaasi umbes viis tundi temperatuuril 500 °C ning jahutatakse kiirelt maha. Tänu kuumutamisele ja jahutamisele muutub klaas üheksa korda tugevamaks kui tavaklaas.

Seejärel kaetakse klaas kolme spetsiaalse kattematerjaliga. Klaasi alla asetatakse plastikaatkile, mis tagab kildude oma kohale jäämise juhul, kui klaas peaks purunema. Nii ei paisku klaasikillud kunagi laiali. Plastikaatkile on eriti tihe PET-kile, mis kaitseb ekraani ka teravate esemete torgete eest.

Plastikaatkile peale lastakse silikoonikiht, mis kinnitab klaasi telefoni ekraani külge. Silikoon eemaldab telefoni pinnalt õhu ja kinnitab tugevdatud klaasi kõvasti telefoni või iPadi külge. Silikoonkattest ei jää klaasile üldse liimiplekke ning klaasi saab korduvalt ekraanilt eemaldada ja sinna tagasi panna. Juhul kui tahate klaasi uuesti paigaldada, siis pidage meeles, et eemaldamisel võib see kergesti puruneda. Seepärast tõstke klaasi ettevaatlikult ühest nurgast.

Plastikaatkile ja silikoon asuvad tugevdatud klaasi all vastu telefoni ekraani. Klaasi peal on nanomaterjalist kate, mis hoiab ära sõrmejälgede ja rasvaplekkide tekke. Kiht on nii õhuke, et kasutaja seda ei märka.

Miks ma peaksin tugevdatud klaasi ostma?

Tugevdatud klaas kaitseb kriimustuste ja mõlkide eest. See kaitseb ka telefoni või iPadi ekraani seadme mahapillamise korral. Sellegipoolest ei anna tugevdatud klaas täielikku kaitset. Tugevdatud klaas hajutab löögi suuremale alale, kuid kui telefon või iPad kukub maha nurk ees või võrdlemisi kõrgelt, siis võib ekraan tugevdatud klaasi all siiski puruneda.

Tugevdatud klaas kaitseb ülihästi n-ö normaalse igapäevase kulumise eest. Tänu sellele võite kanda telefoni näiteks võtmetega ühes taskus, ilma et need telefoni ekraani kriimustaksid. Tugevdatud klaasi on väga lihtne uue vastu vahetada, kui see puruneb või liiga kriimuliseks muutub. Tegemist on odava kaitsega, mis võib päästa teie telefoni või iPadi ekraani.

Fonumi tugevdatud klaas

Kõik Fonumis müügil olevad tugevdatud klaasid pärinevad ühelt tootjalt. Nii suudame tagada klaasi kvaliteedi, sest oleme allhankijaga pidevalt ühenduses, oleme nende tehast külastanud ning oskame anda neile klaasi sobivuse ja kvaliteedi kohta otsest tagasisidet. Soovime pakkuda oma klientidele üksnes parimat.

Praegu saab meilt osta tugevdatud klaasi järgmistele mudelitele:

Apple

iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus

iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Mini 1, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPad Air, iPad Air 2

Samsung

Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge (ei 3D), Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge (ei 3D), Samsung Galaxy A3 (2014 & 2016), Samsung Galaxy A5 (2014 & 2016), Samsung Galaxy J5

Honor

Honor 7

Sony

Xperia Z3, Xperia Z5

Tugevdatud klaasi paigaldamine

Oleme teinud tugevdatud klaasi paigaldamise kohta video. Võite tellida klaasi meie veebipoest, vaadata video juhiseid ja paigaldada klaasi ise. Paigaldame oma hoolduskeskuses tugevdatud klaase elava järjekorra alusel. Hinnad alates 15 eurost (üksnes klaasi paigaldamine).