Liigu edasi põhisisu juurde

Fonumi spetsialistide kõige üllatavamad kogemused: sisselöödud augud paisunud akus ning mikrolaineahjus ’’laetud’’ telefonid

See, et mõni telefon või muu nutividin mõnel hetkel remonti jõuab, ei ole kuigi haruldane nähtus. Kuid see, mida remonditehnikud aga mõnikord nägema peavad, võib panna lausa kulmu kergitama.

Fonumi nutiseadmete kiirhooldusketi juht Ivar Tennokese selgitas, et kõiki seadmeid saab siiski parandada, kuid mingil hetkel pole see enam mõttekas. Eriti kulukaks võib parandamine osutuda siis, kui tuleb mõne “meistrimehe” tööd remontima hakata.

Akusse augud sisse ja asjad korras

Tennokese rääkis, et nende poole on pöördunud kliendid, kellel on telefonil aku paisunud ja nad on seda lasknud seda „eksperdi“ juures parandada ja nüüd telefon ei tööta enam üldse. “Telefoni avades oleme näinud, et vanale paistes akule on lihtsalt augud sisse torgatud ja gaas välja lastud. Peale mida on aukude peale lihtsalt „macgyveri teip“ peale pandud,” ütles ta. “Kindlasti on siin tegemist väga ohtliku teemaga, kuna akust immitsevad gaasid on mürgised + võib vigastatud aku kontrollimatult põlema süttida.”

Samuti on ette tulnud veidraid olukordi, kus inimesed on üritanud telefonidega järgi teha internetist nähtud trende.

“Mingi periood oli, kus YouTube’is levisid videod, et telefoni saab laadida mikrolaineahjus. Peale seda järgnes küll kliente, kes pöördusid meie poole jutuga, et telefon lihtsalt ei tööta (ei lülitu sisse). Õnneks jäävad telefonile sisemusse väga selged viited, et seda on mikrolaine ahjus „röstitud“,” rääkis Tennokese.

Veel on olnud juhtumeid, kus klient pöördub paranduse poole ja ulatab telefoni üle leti tehnikule ja ütleb, et ta telefon ei tööta. “Tehnik võtab telefoni ja uurib seda lähemalt, ning vigastusi tuvastamata küsib kliendilt „mis siis telefoniga juhtus“,” sõnas ta. “Mille peale vastab klient, et see kukkus tal just WC potti.”

Paranduse poole pöördutakse aga ka palju tavapärasemate teemadega, näiteks olukorrad, kus telefoni ekraani klaas on ise purunenud või lausa „plahvatanud“.

Tennokese selgitas, et tegemist on kahjuks üsna tavapärase teemaga, kus juba vigastatud telefoni ekraan puruneb täielikult, kui telefon mängides või videoid vaadates kuumenedes paisub. Alati ei peagi ekraan eelnevalt mõranenud olema, vaid on ka juhuseid, kus telefon on eelnevalt väändunud ja sellest tulenevalt on ekraan pinge all. Tegemist on ka väga ohtliku olukorraga, kus telefoni ekraani killud võivad vigastada käsi või halvemal juhul silmi.

“Siit ka soe soovitus, et kui telefon on vigastatud, siis tasub sellega pöörduda kohe hooldusesse. Kui ei soovita kohe teha ekraani vahetust, siis tuleks kindlasti paigaldada ekraanile kaitsekile,” sõnas ta.

Eksperdid pole alati eksperdid

Tennokese tunnistas, et iseparandatud akud pole ainsad ekspert-parandused, mis nende lauale jõuavad. “Kahjuks on need üsna tavalised ja ei ole ka harvad juhud, kus need „eksperdi“ tööd on loonud kliendi jaoks ohtliku olukorra, või ei ole need seadmed enam üldse remonditavad. Nutitelefoni monoliitsena näiva korpuse taga peidab ennast tegelikult väga õrn ja keerukas maailm ja vigu mida teha annab on küllaga,” sõnas ta.

Näiteks on telefoni sees erineva pikkusega kruvid, kui neid vales järjekorras tagasi keerata, siis keeratakse mõni kruvi lihtsalt läbi emaplaadi, mis kustutab telefoni eluküünla lõplikult.

Lisaks on levinud veel riisi või mõne muu kuivaine sees vedelikukahjustuse likvideerimised. Mõnikord võivad need parandused õnnestuda, kuid tihti mitte. “Kuna 99% juhtudest ei kuku meie telefonid destilleeritud vette, siis saavad meie telefoni kõige õrnemad detailid kahjustada vees olevate mineraalide ladestumisest mikrokomponentide alla, mis pärast voolu sisse lülitamist n.-ö. „ära ussitavad”,” selgitas ta ja lisas, et kui telefon on vett saanud, siis tuleks see välja lülitada ja kohe hooldusesse pöörduda.

Alates septembrist leiad nutiseadmete kiirhooldusketi Fonum esinduse ka T1 kaubanduskeskusest Tallinnas

Nüüd saad enda nutitelefoni Tallinnas tunni ajaga korda lisaks Kristiine keskusele ka Tallinna moodsaimas kaubanduskeskuses T1, kus asub kõige uuem…

Revolutsioon mobiiliparanduses: äsja Eestisse saabunud laserlõikur võimaldab telefone parandada vaid mõne tunniga

Meie nutiseadmetega tuleb aeg-ajalt ikka ette õnnetusi, ent kõikvõimalike kahjustuste likvideerimine on pea alati nõudnud meisterlikku kätt, täpsust…