Liigu edasi põhisisu juurde

Revolutsioon mobiiliparanduses: äsja Eestisse saabunud laserlõikur võimaldab telefone parandada vaid mõne tunniga

Meie nutiseadmetega tuleb aeg-ajalt ikka ette õnnetusi, ent kõikvõimalike kahjustuste likvideerimine on pea alati nõudnud meisterlikku kätt, täpsust ning piisavalt aega. Õnneks areneb tehnika aga tohutu kiirusega ning tänu uuele laserlõikurile on vaid mõne tunniga võimalik telefon korda teha.

Uus TBK-nimeline laserlõikur suudab vigastatud klaasi ning seda kinni hoidvat liimi läbi sulatada keskeltläbi viie minutiga, mis langetab omakorda remondiaja vaid paari tunnini. Tööprotsessi alustamiseks tuleb arvutis luua telefonimudeli joonis, määrata šablooni piirid ning laser käivitada.

Fonumi nutiseadmete kiirhooldusketi juht Ivar Tennokese sõnul on parim näide masina tõhususest katkiste Apple’i toodete parandamine. “Pärast seda, kui iPhone’i tagumist kaant klaasist valmistama hakati, on seadmete remont muutnud raskemaks. Purunenud tagaklaasi puhul pakub Apple 350 euro eest kas uut telefoni või siis tuleb asuda mitmepäevasele remondiprotsessile,” räägib Tennokese.

Ta lisab ka, et laser on äärmiselt kuum ning viltu positsioneerides võib see raami sisse lõigata. Kiir käitub väga täpselt, jättes puutumata keskel asuva juhtmevaba laadimise ala ning kaamerad. Pärast monteeritakse uus klaas lihtsalt telefonile külge tagasi.

Tennokese ütleb veel, et peamiselt remondivad nad sellega Apple’i tooteid, sest teiste tootjate seadmed käivad lihtsalt käsitsi hõlpsamalt lahti. Tegu on esimese omalaadsega mobiiliparanduseks ette nähtud laserlõikuriga Eestis, muuhulgas on sellega võimalik tellimuse peale teostada ka graveerimistöid.

Alates septembrist leiad nutiseadmete kiirhooldusketi Fonum esinduse ka T1 kaubanduskeskusest Tallinnas

Nüüd saad enda nutitelefoni Tallinnas tunni ajaga korda lisaks Kristiine keskusele ka Tallinna moodsaimas kaubanduskeskuses T1, kus asub kõige uuem…

Fonumi spetsialistide kõige üllatavamad kogemused: sisselöödud augud paisunud akus ning mikrolaineahjus ’’laetud’’ telefonid

See, et mõni telefon või muu nutividin mõnel hetkel remonti jõuab, ei ole kuigi haruldane nähtus. Kuid see, mida remonditehnikud aga mõnikord nägema…